W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Dolina Muminków w listopadzie”

Spektakl „Dolina Muminków w listopadzie”
Data rozpoczęcia 2012-06-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Któregoś wczesnego ranka w Dolinie Muminków Włóczykij obudził się w swoim namiocie i poczuł, że nadeszła jesień i że czas ruszać w drogę. Taki wymarsz jest zawsze nagły.
Tove Jansson

Z powodu zbliżającej się jesieni Filifionka, Wuj Truj, Homek i Mimbla postanawiają udać się do Doliny Muminków, by odwiedzić dawno niewidzianych przyjaciół. Kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że dom jest pusty. Nieobecność Muminków stwarza nową przestrzeń dla postaci drugoplanowych, które z niecierpliwością oczekują powrotu najbliższych swojemu sercu.

Spotkanie kuriozalnych, przyzwyczajonych do swoich dziwactw postaci, to zabawna i pełna ciepła lekcja wspólnego spędzania czasu i akceptacji cudzych przywar. Spektakl uczy też, jak radzić sobie z brakiem tych, których kochamy oraz stawia pytanie o to, za czym w życiu tęsknimy najbardziej.

Przedstawienie Studia Teatralnego „Koło” to pierwsza polska adaptacja „Doliny Muminków w listopadzie”, ostatniej książki Tove Jansson o sympatycznych bohaterach. Aktorzy oswajają przestrzeń zbudowaną z wielofunkcyjnych elementów przypominających plac zabaw. Dziura w podłodze, drabinka, podest – wszystko w magiczny sposób ożywa, przywołując ducha nieobecnych mieszkańców domu.

Reżyserem spektaklu jest Igor Gorzkowski, reżyser i dramaturg, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Studia Teatralnego „Koło”. Niedawno skończył pracę nad autorską adaptacją „Dnia Świra” Marka Koterskiego w wersji operowej. Na potrzeby przedstawienia muzykę skomponował Patryk Zakrocki, autor dźwiękowych słuchowisk dla dzieci.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 5 do 99.

Bilety:
I miejsca: 40 – normalne, 25 – ulgowe
II miejsca 30 - normalne, 20 - ulgowe