W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Drzewo życzeń
Data rozpoczęcia 2022-03-24
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Spektakl dla dzieci od 7 roku życia, na podstawie książki Katherine Applegate

TWÓRCY: Tłumaczenie: Maria Glasenapp / Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki / Scenografia, kostiumy, lalki: Katarzyna Sankowska / Muzyka: Andrzej Bonarek / Reżyseria świateł: Tomasz Grygier

REALIZATORZY: Asystentka reżysera: Natalia Sacharczuk / Realizacja świateł: Michał Kupczyński, Paweł Ciołek / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Zdjęcia: Tomasz Tylus / Grafika: Kamil R. Filipowski

OBSADA: Piotr Bublewicz, Kacper Kubiec, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Adam Organista, Mirella Rogoza-Biel, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski, Maria Wąsiel.

Samar i jej rodzina są imigrantami. Przyjeżdżają do małego miasteczka w Ameryce i tu wynajmują dom. Niestety nie wszyscy przyjmują ich z otwartymi ramionami. Część lokalnej społeczności nie chce, żeby obok nich mieszkali przybysze z innego kraju. Samar czuje się samotna. Jej największym marzeniem jest mieć przyjaciela. Miejscowy Dąb i wrona Bongo pomagają dziewczynce spełnić jej marzenie. Samar zaprzyjaźni się ze Stephenem, który mieszka w sąsiedztwie. Dzięki pomysłowości chłopca mieszkańcy miasteczka okażą rodzinie Samar gościnność i wsparcie. Mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych - nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć.

Mateusz Przyłęcki - absolwent Wydziału Aktorskiego (2001) i Wydziału Reżyserii Dramatu (2009) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego). Studiował również w Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (2001-2003). Wyreżyserował m. in. „Lailonia” wg L. Kołakowskiego, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2009), „Czarnoksiężnik Oz” wg F. L. Baum’a, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi (premiera marzec 2011), „Mglisty Billy” wg G. Bianco, Teatr Figur Kraków (premiera czerwiec 2013), „Trik Patryka” K. Sagora, Teatr Ludowy w Krakowie, (premiera wrzesień 2017), “Tu nawet muchy są bezpieczne” wg G. Dahle, Teatr Szkolny Akademii Teatralnej w Warszawie, “Trójka na głowie” C. Brandau, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (premiera listopad 2018), „Klara” I. Kuny, Teatr Totutotam Kraków (premiera czerwiec 2019), „Pamięć wody” S. Stephenson, Teatr Totutotam Kraków (premiera maj 2021).

Katarzyna Sankowska - scenografka i kostiumografka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii w Warszawie. Pracę w teatrze rozpoczęła jako asystentka w Teatrze Żydowskim w Warszawie w 2015 roku. Doświadczenie zdobywała również w Teatrze Wielkim i Nowym Teatrze w Warszawie. Jako autorka scenografii i kostiumów pracowała m.in. w Teatrze im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w Collegium Nobilium w Warszawie, w Teatrze im. Jana Dormana w Będzienie, Teatrze Maska w Rzeszowie, Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Andrzej Bonarek - kompozytor, producent muzyczny, autor muzyki do filmów, spektakli teatralnych, piosenek. Kierownik muzyczny w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w latach 1999-2002. Aranżer i kompozytor w prowadzonym przez siebie młodzieżowym zespole Blue Big Band przy Studium Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys w Krakowie w latach 1999-2002. Kompozytor współpracujący z PWST w Krakowie i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Krakowie. Uczestniczył w warsztatach dla kompozytorów w Hochschule fur Music w Stuttgarcie. Jest zwycięzcą konkursu kompozytorskiego "Cantabile 95" oraz laureatem grand prix konkursu "Młodych Talentów" w Tarnowie z "Zespołem Kameralnym Bonarka" w 1993 roku. Autor płyt dla dzieci "Rozśpiewany świat" i "Cztery pory roku".

Tomasz Grygier - aktor, performer, technik-oświetleniowiec. Ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim na wydziale Filologii Słowiańskiej. Zadebiutował na scenie jako Zorno w "Samotnych Wędrowcach z Labor” w macierzystej grupie The Stettiners Theater. W 2002 roku dołącza do Teatru Kana, gdzie pracuje jako technik-oświetleniowiec a od 2003r. także jako członek zespołu aktorskiego. Jako technik teatralny jest współtwórcą licznych festiwali i projektów tworzonych przez Teatr Kana. W roku 2006 bierze udział w stworzonym przez reżysera Dymitra Walczaka i zespół Pogodno projektu socjologiczno-terapeutyczno-aktorskiego "Opherafolia", zaprezentowanego na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 roku.

Mecenas Teatru: Lubelski Węgiel BOGDANKA S. A.

Partnerzy: MAIK Agencja Reklamowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek Na Szlaku Trzech Kultur, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”

Patroni medialni: Kurier Lubelski, Polskie Radio Lublin; TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl, lubelska.tv.

BILETY INDYWIDUALNE

Bilety indywidualne na spektakle weekendowe można zakupić w serwisie Bilety24 i w kasie teatru, natomiast na spektakle w dnia powszednie tylko w kasie teatru. Bilety specjalne można zakupić tylko w kasie teatru za okazaniem odpowiednich dokumentów. Teatr nie prowadzi rezerwacji telefonicznej ani mailowej biletów indywidualnych.

BILETY GRUPOWE

Bilety grupowe na warsztaty i spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni. Płatności za bilety grupowe można dokonać przed spektaklem w kasie teatru lub przelewem na podstawie wystawionej faktury. Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

  • godziny otwarcia: pon. – pt. g. 8:00 – 16:00
  • telefony: +48 502 663 873 / +48 691 910 201
  • e-mail: 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej