W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Dzień totalnej porażki, czyli co się zdarzyło 25 stycznia"

Spektakl: "Dzień totalnej porażki, czyli co się zdarzyło 25 stycznia"
Data rozpoczęcia 2020-01-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spektakl

Spektakl jest zwieńczeniem niemal dwutygodniowych warsztatów teatralnych dla młodzieży, które odbywają się w naszym teatrze w ramach "Ferii w Teatrze Starym".
Cel warsztatów to zdobycie przez uczestników doświadczenia aktorskiego, scenograficznego, choreograficznego, wokalnego, inspicjenckiego oraz umiejętności pracy w grupie.


Twórcy:
Reżyseria – Michał Zgiet
Dramaturgia - Łukasz Drewniak
Scenografia i kostiumy – Barbara Wołosiuk
Muzyka – Piotr Selim
Choreografia – Wojciech Kaproń

Występują: Emilia Bogusz, Natalia Jaśkowska, Olena Roszczenko, Kacper Pastuszak, Mikołaj Paszczyk, Kacper Szczęsny oraz Wojciech Kaproń, Piotr Selim, Michał Zgiet.

 


Składające się z czterech jednoaktówek przedstawienie nawiązujące do różnych wydarzeń, które miały miejsce 25 stycznia, będzie także przewodnikiem po najróżniejszych konwencjach teatralnych obowiązujących na współczesnych scenach. Wszystkie role w spektaklu będą równe, każdy z uczestników przejdzie kurs pisania scen dramatycznych i konstruowania scenariusza widowiska teatralnego. Praca nad przedstawieniem będzie także nietypową lekcją historii i obyczaju, poznawaniem realiów życia w Polsce i na świecie w wybranych okresach XX i XXI wieku. Uczestnicy zbadają nieznane okoliczności z życia postaci historycznych, które będą bohaterami lubelskiego spektaklu.
Łukasz Drewniak

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej