W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Dzikie Łabędzie"
Data rozpoczęcia 2010-02-09
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

reżyseria: Jerzy Bielunas
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Tomasz Łuc
ruch sceniczny Katarzyna Aleksander- Kmieć

Występują:
Dominika Mrozowska jako Eliza
Daniel Arbaczewski jako Bracia Królewicze
Konrad Biel jako Książę
Jacek Dragun jako Król i Kat
Ilona Zgiet jako Królowa Macocha
Piotr Gajos jako Ekscelencja i Żabioch
Violetta Tomica jako Rosochata
Mirella Rogoza- Biel jako Wróżka Wody
oraz Bogusław Beniu Byrski jako Lokaj

Przedstawienie „Dzikie łabędzie” to poetycka i zarazem pełna sekretów opowieść o miłości rodzeństwa wystawianej na wielka próbę przez złą macochę. Aby uratować braci przemienionych w łabędzie ich siostra Eliza musi utkać dla nich koszule z pokrzyw. Czyni to z ogromnym poświęceniem, w pokorze i bólu, zachowując podczas pracy- jako konieczny warunek- całkowite milczenie.
Trud Elizy zostaje co prawda uwieńczony sukcesem, ale z braku czasu ukończenie ubioru dla najmłodszego brata staje się niemożliwe i jego koszula pozostaje bez jednego rękawa.

Atutem tego przedstawienia zrealizowanego przez Jerzego Bielunasa jest jego tajemnicza, malarska scenografia zaprojektowana przez Annę Chadaj. Poetycki nastrój dopełnia muzyka skomponowana przez Tomasza Łuca.