W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Dzikie Łabędzie"
Data rozpoczęcia 2011-01-30
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

reżyseria: Jerzy Bielunas
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Tomasz Łuc
ruch sceniczny Katarzyna Aleksander- Kmieć

Występują:
Dominika Mrozowska jako Eliza
Daniel Arbaczewski jako Bracia Królewicze
Konrad Biel jako Książę
Jacek Dragun jako Król i Kat
Ilona Zgiet jako Królowa Macocha
Piotr Gajos jako Ekscelencja i Żabioch
Violetta Tomica jako Rosochata
Mirella Rogoza- Biel jako Wróżka Wody
oraz Bogusław Beniu Byrski jako Lokaj

Przedstawienie „Dzikie łabędzie” to poetycka i zarazem pełna sekretów opowieść o miłości rodzeństwa wystawianej na wielka próbę przez złą macochę. Aby uratować braci przemienionych w łabędzie ich siostra Eliza musi utkać dla nich koszule z pokrzyw. Czyni to z ogromnym poświęceniem, w pokorze i bólu, zachowując podczas pracy- jako konieczny warunek- całkowite milczenie.
Trud Elizy zostaje co prawda uwieńczony sukcesem, ale z braku czasu ukończenie ubioru dla najmłodszego brata staje się niemożliwe i jego koszula pozostaje bez jednego rękawa.

Atutem tego przedstawienia zrealizowanego przez Jerzego Bielunasa jest jego tajemnicza, malarska scenografia zaprojektowana przez Annę Chadaj. Poetycki nastrój dopełnia muzyka skomponowana przez Tomasza Łuca.

Bilety: 13 zł (pn-pt), 16 zł (niedziela). Dział organizacji widowni: tel. (0 81) 532 32 25, (0 81) 532 16 28, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do piątku: 8.30- 15.30 oraz 2 godz. przed spektaklem.