W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Emigranci
Data rozpoczęcia 2019-12-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Narutowicza 17, Lublin
Organizator Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Emigracja na jaką są skazani bohaterowie dramatu , nie została przez autora dokładnie określona, można domniemywać, że znajdują się w bliżej nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Sytuacja polityczna od czasów powstania dramatu zmieniła się.

Nie jesteśmy już w takim stopniu jak dawniej skazani na opuszczenie kraju z powodów polityczno-ekonomicznych. Dziś raczej temat rozpaczy i marzeń, które snują emigranci, żeby się przed żalem uchronić wypływa na pierwszy plan.

Współczesna rzeczywistość stawia przed nami pytania o naturę wolności, która może stać się ciężarem. Emigracja to „moment w życiu” czy pewien wymiar kondycji ludzkiej, z którą przychodzi się mierzyć współczesnemu człowiekowi. Otwarty świat wydaje się rządzić przypadkiem, rzeczywistość jest płynna, pozbawiona granic i staje się pułapką wyobcowania, wykorzenienia. Emigracja to walka o to aby nie roztopić się w poczuciu epizodyczności i przypadkowości własnej roli w świecie.

Nasi bohaterowie są na siebie skazani, zamknięci  w ciasnym pomieszczeniu jak w konflikcie. Do jakich kroków się posuną znajdując się na skraju rozpaczy?

Scena Reduta znajduje się na 2 piętrze teatru. Informujemy, że ze względu na zabytkowy charakter budynku i jego konstrukcję teatr nie posiada wyposażenia pozwalającego osobom z niepełnosprawnością na samodzielne korzystanie z innych dróg komunikacyjnych niż schody.

Realizatorzy
Reżyseria: Franciszek Szumiński
Scenografia: Barbara Wołosiuk
Obsada
Paweł Kos, Wojciech Rusin