W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Gargantua i Pantagruel"

Spektakl "Gargantua i Pantagruel"
Data rozpoczęcia 2012-09-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Stowarzyszenie Teatralne Badów prezentuje "Gargantua i Pantagruel".

Jak za dawnych lat trójka kobiet siedząc w kuchni przy obieraniu ziemniaków opowiada sobie niesamowite, rubaszne, ale pouczające historie o dwóch olbrzymach – bohaterach opowieści Franciszka Rabelais’go. Ta wielka pochwała ludzkiego życia w całej jego pełni z pewnością poruszy wasze serca i umysły, a przede wszystkim brzuchy – od śmiechu.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Oparta na renesansowym dziele François Rabelais’go (w znakomitym przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego) opowieść o barwnej parze olbrzymów, ojcu i synu - kochających życie opojach i żarłokach o jasnych umysłach, ciekawych świata, odważnych, spragnionych przygód i obdarzonych kpiarskim poczuciem humoru. W atmosferze plebejskiej rubasznej zabawy przetykanej żarliwą modlitwą autorzy spektaklu pragną, za przykładem mistrza Rabelaisa, głosić jedność świata ciała i ducha, wzajemną przenikalność sacrum i profanum, pochwałę człowieka pełnego, wolnego i radosnego.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł