W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Heksy/ballada o umieraniu

Spektakl: Heksy/ballada o umieraniu
Data rozpoczęcia 2023-11-26
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

TEATR SAFO / (RYDUŁTOWY)

"Umrzecie. Umrzecie niechybnie, choćbyście nie wiem co robili. Nikt nie żyje wiecznie, a każdy kto się kiedykolwiek narodził – musi też umrzeć". To słowa padające ze sceny w najnowszym spektaklu Teatru SAFO traktującym o przemijaniu i powolnym umieraniu.

Spektakl powstał na kanwie bardzo osobistych wspomnień reżyserki Katarzyny Chwałek-Bednarczyk, dotyczących jej nieżyjącej już babci Eugenii. Jest próbą przywołania duchów, odtworzenia zamazanych wspomnień, odkryciem rodzinnych tajemnic. Stanowi jednak bardziej poetycką fantasmagorię, niż dokumentalną relacją, więc prawdopodobnie znajdują się w niej przekłamania i nadinterpretacje – ale czyż tak nie robi ludzka pamięć. Dla reżyserki wszystkie kobiety z jej rodziny są heksami czyli wiedźmami – kobietami, które wiedzą wszystko, w przeciwieństwie do niewiast, które nie wiedzą nic. Wiedzą jak kulać kluski, jak osuszyć dziecięce łzy, kiedy i jak rzykać, a przede wszystkim wiedzą co u kierego w chałupie piszczy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CSK. 

Wydarzenie w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dla Amatorskich Grup Teatralnych

Tegoroczna edycja  dedykowana jest tym grupom, które bazują na dramaturgii współczesnej lub scenariuszach autorskich z jednej strony, z drugiej, na klasycznych sztukach teatralnych w tradycyjnej realizacji. Naszą ideą jest ci. Festiwal ma na celu prezentację ciekawych spektakli oraz dyskusję porównawczą podczas panelu. Festiwal kierujemy do wszystkich fanów teatru, nie tylko tych, którzy sami realizują działania amatorskie, ale także teoretyków i fascynatów i osoby lubiące teatr tak po prostu.