W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Herbert - (nie)istnienie

Spektakl "Herbert - (nie)istnienie
Data rozpoczęcia 2020-02-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Konrada Wallenroda 4a
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Spektakl

Spektakl jest próbą ujęcia etapów życia Zbigniewa Herberta przez pryzmat jego twórczości. Prezentowane wiersze i piosenki daleko odchodzą od chronologii swego powstania by skupić się na elementach takich jak np. stosunek do słowa, związki z Kresami, kobiety czy Solidarność. Pojawi się również fragment sztuki „Jaskinia filozofów”.

W spektaklu wystąpią aktorzy wielokrotnie nagradzanego Amatorskiego Teatru Towarzyskiego oraz poeci tworzący Wspólnotę Literacką „Verba Orientis”. Muzycznie całość oprawi warszawski bard Marek Michałowski z towarzyszeniem basisty Pawła Gorgonia, interpretując m.in. takie utwory jak Mur, Przesłanie Pana Cogito czy Ballada o tym, że nie giniemy.

Scenariusz i adaptacja: Józef Bilski, Magdalena Łopatyńska
Reżyseria: Dariusz Boruch

Scenografia: Ewa Górecka, Zuzanna Cesnowska
Muzyka: Marek Michałowski & Paweł Gorgoń

Obsada: Dariusz Boruch (Herbert), Artur Konrad Żołądź (Miłosz), Jeremi Jastrzębski (Poeta 1), Andrzej Samborski (Poeta 2), Katarzyna Szczepaniak (Muza), Ewa Górecka (Ksantypa), Krzysztof Witaszek (Sokrates), Krzysztof Żak (Platon), Tomasz Kowalczyk (Dziennikarz), Michał Michałek (Opozycjonista), Józef Bilski (Głos).

 

 

Organizatorzy: Dom Kultury LSM,

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Węglin Północny” w Lublinie,

Fundacja Kulturalno – Artystyczna „Testudo”.

 

Powiązane:

Dom Kultury LSM