W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Intercepted/Przechwycone” i „Carme(n)love” | Kielecki Teatr Tańca

Spektakl „Intercepted/Przechwycone” i „Carme(n)love” | Kielecki Teatr Tańca
Data rozpoczęcia 2021-06-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
Udział Płatny
Koszt udziału 30-10 zł
Kategoria Spektakl

W ramach Polskiej Sieci Tańca, Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie dwa spektakle pt.: „Intercepted/Przechwycone” w choreografii Wojciecha Mochnieja oraz „Carme(n)love” w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej.


Spektakl „Intercepted/Przechwycone” porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee i pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, historii i zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory?
Choreograf stawia pytanie: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić? Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa, i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka. Obrazem choreograficznym jest determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoliła zaprezentować koloryt i dualność osobowości. Pokazuje proces wchodzenia w relacje w tłumie, z masą ludzi, z uważnością, by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji – choć trudno, warto wytrwać!
Choreografia do spektaklu została zbudowana w oparciu o techniki tańca współczesnego charakterystyczne dla stylu W&M Physical Theatre/ Wojciecha Mochnieja.
Czas trwania spektaklu 50 minut.

„Carme(n)love” to autorska interpretacja opery „Carmen” Georgesa Bizeta. Opowieść o prawdziwej femme fatale… Złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej… O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią, a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy Carmen znała prawdziwą miłość… Czy potrafiła kochać? Czy jej postać jest zupełnie negatywna? Najdoskonalej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności oraz istotę pełną krzyków i płaczu…
Czas trwania spektaklu 30 minut.

Pomiędzy spektaklami przewidziana jest 20 minutowa przerwa.
Projekt realizowany jest we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

  • Kategoria I – Amfiteatr 30 zł normalny, 20 zł ulgowy
  • Kategoria II – I Balkon 20 zł normalny, 15 zł ulgowy
  • Miejsca dla osób z niepełnosprawnością ruchową – 10 zł

Możliwy jest też zakup biletów w kasie CK i przez bilety 24.pl

Spektakle prezentowane są w ramach Polskiej Sieci Tańca. Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca.
Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytutu Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
*** Bilety ulgowe do nabycia w kasie po okazaniu dokumentu upoważniającego do zniżki. 
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej