W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: „Ja Kaspar”
Data rozpoczęcia 2022-07-08
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Plac Teatralny
Organizator Teatroterapia Lubelska, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Teatroterapia Lubelska wraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na spektakl „Ja Kaspar”, który odbędzie się na placu Teatralnym przed budynkiem CSK w dniu 8 lipca 2022 roku o godz. 20:00.

Reżyserem spektaklu pt. „Kaspar” Petera Handke’go jest jeden z ważnych lubelskich twórców – Łukasz Witt-Michałowski.

Sztuka ukazująca proces stwarzania człowieka i równocześnie pozbawienia go wolności przez język jest jedną z najwybitniejszych sztuk – czy też anty-sztuk austriackiego dramatopisarza, która nie pokazuje, jak JEST NAPRAWDĘ czy BYŁO NAPRAWDĘ z Kasparem Hauserem, ale CO JEST MOŻLIWE z kimś.

W spektaklu Kasparem Hauserem będzie 25 ludzi niepełnosprawnych identyfikujących się przez własne życie z losem postaci z legendy XIX wieku.

W spektaklu uruchamiany jest proces adaptacyjny jednostki, której punktem początkowym jest: możliwość a punktem wyjściowym: konieczność.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej