W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Kaczo"
Data rozpoczęcia 2010-11-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

Na podstawie sztuki Bogusława Schaeffera.

Reżyseria: Karolina Nolbrzak
Obsada: Włodzimierz Matuszak (Showman), Karolina Nolbrzak (Ona), Robert Wabich (On)
Muzyka: Filip Kuncewicz

Spektakl stanowi powrót na scenę aktora Włodzimierza Matuszaka, a jednocześnie jubileusz 35-lecia jego pracy artystycznej. Na scenie obok Włodzimierza Matuszaka występują aktorzy: Karolina Nolbrzak, która wyreżyserowała spektakl, oraz Robert Wabich. Całość wypełnią utwory muzyczne wykonywane przez aktorów, autorstwa muzyka młodego pokolenia, Filipa Kuncewicza.

„Kaczo” to intrygująca komedia o życiu, teatrze i aktorach, w której następuje zderzenie doświadczeń wielkiego artysty z dążeniem do sławy nowego pokolenia aktorów, rozpoczynających swą karierę zawodową. Bogusław Schaeffer to jeden z najciekawszych współczesnych artystów i niezwykle ważna postać polskiej kultury. Jest prekursorem wprowadzenia na scenę techniki collage’u, której świetnym przykładem jest „Kaczo”. Autor swobodnie żongluje różnorodnymi konwencjami, łączy i przeplata muzykę i tekst, filozoficzne monologi oraz scenki opisujące przyziemne perypetie bohaterów. W spektaklu nie zabraknie fantazji, swobody, dowcipu i niespodzianek, gdyż jak stwierdził sam autor sztuki: „Chcę, by widz w teatrze śnił, a nie żeby sprawdzał czy wszystko jest na miejscu. Piszę sztuki dla marzycieli, nie dla kontrolerów”.

Bilety w cenach:
Miejsca I - 55 zł
Miejsca (loże i dostawki) II – 45
Bilety można zamawiać w kasie Teatru Muzycznego lub przez Internet (www.ticketonline.com)
tel.kontaktowy 518-522-581 lub mail: tomaszhonig@wp.pl

Bogusław Schaeffer (ur. 1929, Lwów) – artysta o niezwykle rozległych zainteresowaniach twórczych i kontrowersyjnych poglądach estetycznych. Kompozytor, teoretyk i krytyk sztuki, pedagog, grafik, przedstawiciel awangardy muzycznej. Jest najchętniej wystawianym współczesnym dramatopisarzem. Autor przeszło czterdziestu sztuk tłumaczonych na siedemnaście języków, wielu książek o tematyce muzycznej, prawie pięciuset kompozycji. Najważniejsze i najbardziej znane dramaty sceniczne to; „Webern", „Audiencja", „Scenariusze dla Aktorów", „Kaczo", „Tutam". „Rondo". Dramaty te były tłumaczone na wiele języków i wystawiane za granicą (m.in. Londyn, Paryż, Wiedeń, Rzym, Ateny, Madryt, Bogota, Nowy Jork, Toronto, Los Angeles).

Włodzimierz Matuszak – absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Pracował w wielu polskich teatrach, m. in. w Lublinie, Szczecinie, Olsztynie, Koszalinie i Toruniu. Ma na koncie ponad 60 ról teatralnych. Są wśród nich Mackie Majcher ("Opera za trzy grosze"), Karol ("Woyzeck" w reż. Agnieszki Holland), Don Rodrygo ("Cyd"), Potapow ("Premia" Aleksandra Gelmana), Kordian ("Kordian" w reż. Andrzeja Rozhina), Janusz ("Hałdy" Stanisława Bieniasza, nagroda aktorska na Festiwalu Małych Form w Szczecinie), Tybalt ("Romeo i Julia"), kapral Neville Ross ("Przeprowadzka" Williamsona), Alf ("Lęki poranne" Stanisława Grochowiaka), Wacław ("Zemsta"), Arnolf ("Szkoła żon"), Ksiądz Piotr ("Dziady"). Włodzimierz Matuszak jest także reżyserem sztuk teatralnych ("Hałdy" Bieniasza, "Zabawę", "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka, "Dekameron" Boccaccia), a także stanowiących swoistą formę kontestacji spektakli kabaretowych. Występował również w filmach m.in. "Aktorzy prowincjonalni" (reż. Agnieszka Holland), "Mgła", "Krótkie życie", "Pitbull" (reż. Patryk Vega). W serialu BBC "D-Day To Berlin" zagrał rolę marszałka Erwina Rommla. Wielką sympatię publiczności cieszy się kreowana przez niego w serialu TVP "Plebania" postać ks. Antoniego. Aktor zagrał również w takich serialach, jak "Na dobre i na złe", "Pensjonat pod Różą", "Twarzą w twarz", "Teraz albo nigdy".

Karolina Nolbrzak – Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Gościnnie występuje na deskach teatru Buffo, szerszej publiczności jest znana z takich produkcji, jak „Twarzą w twarz” Patryka Vegi, „Plebania”, „Dwie strony medalu”, „Na Wspólnej”, „Popiełuszko - Wolność jest w nas”. Obecnie pracuje także przy nowej produkcji kostiumowej „1920 Biało Czerwone”, „Kaczo” to debiut reżyserski Karoliny.

Robert Wabich – Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Występował w teatrach Szczecina, Gdyni, Koszalina, Warszawy. Znany m. in. z takich filmów, jak „Wesele „Dom zły” W.
Smarzowskiego, spektakli teatru telewizji, m. in. ”Kuracja”. Publiczność telewizyjna zna Roberta z takich produkcji, jak „Klan”, „Na Wspólnej”, „Brzydula”, „Samo życie”, „Cztery poziomo” - Konrada Niewolskiego.

Filip Kuncewicz – kompozytor, muzyk - skomponował muzykę do takich produkcji jak – „Wojna polsko – ruska”, „Manna”, „Who's the boss”, „Szpilki na Giewoncie”, podkłady rokowe do polskiej edycji „Mam Talent” 2009. Współpracuje m.in. z takimi artystami jak: TeePee /Wielka Brytania/, Barry Solone, Emilia Alma, Izabela Koped, Rafał Olbrychski.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej