W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Kiedy kota nie ma”

Spektakl „Kiedy kota nie ma”
Data rozpoczęcia 2012-06-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spektakl

Wszyscy doskonale wiemy, co podczas nieobecności kota potrafią wyrabiać osławione powiedzonkiem myszy. Gdy jednak do harcowania zabierają się słomiani wdowcy w średnim wieku, nigdy nie wiadomo jak dalece komicznym i żenującym może się okazać niewinny skok w bok.

Coś musi być nie tak, skoro na miesiąc miodowy jadą dwie żony, a ich mężowie w tym czasie starają się znaleźć im sprawne i godne zastępstwo. Zniechęcony do życia George i próbujący wciąż czerpać z niego pełnymi garściami Humhprey stają do klimakteryjnego boju ze swoimi małżonkami - Mildred, szukającą choćby bladego blasku ognia, który od dwudziestu pięciu lat nie rozpłomienił się dostatecznie oraz Ethel, która wprowadza się do przyjaciół kierowana podejrzeniami o notoryczne zdrady Humphreya.

Kulminacyjny wieczór, który każdy ma celebrować według określonego swoistym rozejmem planu (notabene przez każdego rozumianego zgoła inaczej) komplikuje się jednak dość znacznie. Panie mają spędzić czas w samolocie do Paryża, panowie w odmłodzonym towarzystwie wyzwolonej Jennifer i neurotycznej Shirley, jednak na sielance całej sytuacji znacząco zaciąży brak planu B.

„Kiedy kota nie ma” to wyśmienita komedia pełna sarkastycznego brytyjskiego humoru oraz gorzkich refleksji na temat pożycia w łonie middle class. Okraszona dodatkowo – jak na teatr muzyczny przystało - specjalnie do niej napisanymi piosenkami, stanowi ciekawą i wyrazistą opowiastkę o popędach i frustracjach obecnych w życiu nas wszystkich.

Reżyseria i inscenizacja: Andrzej Gałła
Kierownictwo Muzyczne: Szymon Makowski, Agnieszka Tyrawska-Kopeć
Kostiumy: Andrzej Gałła
Muzyka: Monika Gałła
Teksty piosenek: Artur Kusaj
Autor: Johnnie Mortimer, Brian Cooke

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej