W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Kobiety Jezusa
Data rozpoczęcia 2023-11-25
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

TEATR AGRAFKA (CHEŁMNO)

Spektakl pt. „Kobiety Jezusa” czerpie inspiracje z jednego z największych dzieł literackich, do którego przez wieki odnoszą się wszystkie dziedziny sztuki - mianowicie z Biblii. Twórcy odwołują się do postaci kobiet z otoczenia Jezusa, osadzają je w klimacie sielskiej polskiej wsi, ale jednocześnie odwołują się do współczesności poprzez konteksty jak również dobór działań artystycznych. Zestawienie jednego z najstarszych dzieł z tradycyjną muzyką polską, tańcem, śpiewem oraz współczesnymi rozwiązaniami teatru przedmiotu i formy ma nie tylko przedstawiać teatr w bogatym kontekście kultury polskiej oraz światowej, ale ma być także wzbudzeniem dyskursu na temat funkcjonowania kobiet „wczoraj i dziś”. Spektakl łączy w sobie kultywowanie tradycji poprzez nawiązanie do korzeni, a jednocześnie koncentruje się na kreowaniu nowych wartości. "Kobiety Jezusa" nie są gotową odpowiedzią, a punktem wyjścia do dyskusji na temat roli kobiet w świecie.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CSK. 

Wydarzenie w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dla Amatorskich Grup Teatralnych

Tegoroczna edycja  dedykowana jest tym grupom, które bazują na dramaturgii współczesnej lub scenariuszach autorskich z jednej strony, z drugiej, na klasycznych sztukach teatralnych w tradycyjnej realizacji. Naszą ideą jest ci. Festiwal ma na celu prezentację ciekawych spektakli oraz dyskusję porównawczą podczas panelu. Festiwal kierujemy do wszystkich fanów teatru, nie tylko tych, którzy sami realizują działania amatorskie, ale także teoretyków i fascynatów i osoby lubiące teatr tak po prostu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej