W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Końcówka"
Data rozpoczęcia 2011-03-11
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

"Końcówka" S. Beckett`a to jeden z najwybitniejszych dramatów w historii dramaturgii światowej. Choć nie zyskała takiej popularności, jak "Czekając na Godota", to jest częstym gościem na światowych scenach. Na scenie naszej "Końcówka" gościć będzie po raz pierwszy, będąc kolejną propozycją w repertuarze Andersena przeznaczoną dla widza dorosłego. Z całej gamy problemów zawartych w dramacie, staramy się skupić na kwestii uzależnienia człowieka od stworzonego przez siebie otoczenia, uzależnienia Clova od stworzonego przez niego Hamma - pana i władcy, przyporządkowującego swego stwórcę do siebie, kreatora do dzieła. "Końcówka" wbrew swojemu tytułowi nigdy się nie kończy. Czy starczy Clovowi, czy starczy nam? - odwagi, siły i zdesperowania by oderwać się od Hamma, od naszego zniewolenia...?
Wszystkie cztery postacie nakreślone przez Beckett`a są nieludzkie, zarówno w swoich zachowaniach, jak i w swoim wizerunku.
Są więc doskonałym materiałem do zobrazowania w teatrze animacji, w teatrze formy ożywionej.

Reżyser: Arkadiusz Klucznik
Scenografia/kostiumy: Maciej Chojnacki
Opracowanie przestrzeni dźwiękowej i realizacja - Tomasz Nowakowski

Hamm - Bartosz Siwek
Clov - Piotr Gajos
Nagg - Bogusław „Benek” Byrski
Nell - Mirella Rogoza – Biel

Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych.

Bilety 13 zł (pn-pt), 16 zł (niedziela). Dział organizacji widowni: tel. (81) 532 32 25, (81) 532 16 28, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do piątku: 8.30- 15.30 oraz 2 godz. przed spektaklem.