W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Kopciuszek"
Data rozpoczęcia 2010-12-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Spektakl

Baśń muzyczna na podstawie bajki Charlesa Perraulta pt. „Kopciuszek”

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe.

Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku. Tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry. I jest dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci . Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków – używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. A towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie rzeczywistość. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy. I okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

Adaptacja i reżyseria: Jerzy Turowicz
Muzyka: Janusz Baca
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap
Choreografia: Marcin Marzec
Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Powiązane:

Opera Lubelska