W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Kot w butach"
Data rozpoczęcia 2009-12-05
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Spektakl

"Kot w butach" to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot... łapie myszy w królestwie.
W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci. Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka. Kierownictwo muzyczne objął Piotr Wujtewicz. Spektaklem dyryguje obecnie Jacek Boniecki.

Spektakl trwa 1 h i 45 minut z dwoma przerwami między aktami.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej