W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Księżniczka Czardasza"

Spektakl "Księżniczka Czardasza"
Data rozpoczęcia 2009-06-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spektakl

Emmerich Kalman

Operetka w III aktach

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii „Artystki, artystki z variete”, „W rytm walczyka serce śpiewa” czy wreszcie „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”?

TREŚĆ: Arystokrata Edwin się z gwiazdą variete Sylvą. Oczywiście rodzina chłopaka nie godzi się na małżeństwo. Tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z inną... Sylva dowiaduje się o podwójnej grze ukochanego i postanawia poświęcić się karierze – rusza na podbój Ameryki. Przed tym jednak pojawia się incognito na balu (którego w operetce nie może zabraknąć), zdobywa serca niedoszłych teściów (którzy nie poznają w niej artystki), ale w kulminacyjnym momencie aktu II wyjawia kim jest i zarzuca ukochanemu kłamstwo.

Na szczęście jest jeszcze akt III, który godzi i łączy zakochanych i w dodatku przynosi sensacyjną wiadomość: matka Edwina także była w młodości artystką sceniczną.

Realizatorzy

Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki

Reżyseria: Artur Hofman

Scenografia: Ireneusz Salwa

Choreografia – Grzegorz Kawalec

Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz


OBSADA

SYLVIA – Dorota Laskowiecka

BONI – Jarosław Cisowski

FERI – Grzegorz Szostak

EDWIN – Tomasz Janczak

STASI – Małgorzata Rapa

ROHNSDORF – Marcin Żychowski

KSIĄŻĘ LEOPOLD – Marian Josicz

KSIĘŻNA ANHILDA – Krystyna Szydłowska

KISZ – Paweł Stanisław Wrona

ARANKA – Agnieszka Kurkówna

AMBASADOR – Andrzej Sikora

MIKSA (kelner) – Tomasz Głębocki

Ceny biletów:
I miejsca:
-normalny: 45,-
-ulgowy: 35,-
II miejsca (II rząd i dostawki):
-normalny: 40,-
-ulgowy: 30,-

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej