W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: „Kwartet”
Data rozpoczęcia 2016-10-29
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł
Kategoria Koncert

autor: Bogusław Schaeffer
reżyseria: Mikołaj Grabowski
występują: Jan Frycz, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak, Jan Peszek

czas trwania : 70 min.

Mikołaj Grabowski uczynił z „Kwartetu” Bogusława Schaeffera swój znak firmowy, bo od samego początku był to manifest teatru, który wszystko może i żadnego idiotyzmu się nie boi.
To nie jest spektakl zabytek, spektakl pomnik. „Kwartet” żyje, zmienia się, kpi z siebie, nasiąka współczesnością. Czy na evergreen Grabowskiego chodzimy dlatego, że od czasu jego premiery nie powstał drugi tak wywrotowy i zarazem pozytywny spektakl? Niekoniecznie. Schaeffer niczego już nie wywraca w polskim teatrze, ale jego sztuki grane nieprzerwanie przez kompanię Grabowskiego stały się uniwersalnymi opowieściami o formie, która daje wolność, ocala artystę, bo nic – poza wolnością tworzenia i swobodą istnienia na scenie – nie narzuca i nie afirmuje.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej