W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Łyżka dziegciu w beczce miodu

Spektakl: Łyżka dziegciu w beczce miodu
Data rozpoczęcia 2022-03-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10-30 zł
Kategoria Spektakl

"Łyżka dziegciu w beczce miodu"
scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz
przygotowanie wokalne: Edmund Kuryluk
scenografia i kostiumy: Arkadiusz Sławek
występują: Gabriela Jaskuła, Piotr Bublewicz

„Łyżka dziegciu w beczce miodu” to autorski projekt muzyczno-teatralny, nagrodzony Stypendium Prezydenta Miasta Lublina.
Jest to tragikomedia, w której problemy - te praktyczne i te egzystencjalne - człowieka zanurzonego w rozpędzonym świecie współczesnym, zderzają ze światem minionym, spokojnym i uporządkowanym, którego echo odbija się w wykonywanych przez aktorów przejmujących tradycyjnych pieśniach.

Reżyserka Urszula Lewartowicz o sztuce:
„Oczekują od nas bycia w dobrej formie. Ale dobra forma to przecież ciągle forma. Struktura dla surowej, nierzadko kruchej materii. Zdarza się, że pęka, dając dojść do (otwartego) głosu temu, co prawdziwe i pierwotne - popędom, emocjom, tęsknotom. Pęknięcie zaburza miarowość. Rozstraja regularność codzienności. Spowalnia tempo życia. Odsłania i obnaża. Tradycyjnym zaśpiewem łamie rytmiczne i słodkie hity współczesności. Paradoks polega na tym, że słodkie zwykle jest trochę gorzkie, a pyszne zwykle jest ciężkostrawne. Że w każdej beczce miodu jest łyżka dziegciu. A ty zajrzałeś już do swojej beczki?”.

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od teatru spektakl "Łyżka dziegciu w beczce miodu" został przełożony z dnia 12 lutego na 25 marca 2022r.
Zakupione bilety zachowują ważność. Osoby, które chcą dokonać zwrotu, uprzejmie prosimy o kontakt z kasą.
Przepraszamy za niedogodności.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III i stojące – 10 zł 
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej