W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Machia"
Data rozpoczęcia 2014-06-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Spektakl jest pierwszą własną produkcją Teatru Starego, autorstwa i w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Scenariusz i reżyseria: Juliusz Machulski
występują: Adam Ferency (aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie), Piotr Głowacki, Marta Ledwoń
scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Justyna Łagowska
muzyka: Piotr Selim

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypada na dzień premiery spektaklu. Zaprezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu. Przede wszystkim będzie to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku. „Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski będzie zarazem autorem i reżyserem.

Na scenie spotkają się doświadczenie i młodość, które wniosą odtwórcy głównych ról: Adam Ferency i Piotr Głowacki. Pierwszego z nich nie trzeba przestawiać – to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli swego fachu w Polsce, wsławiony wieloma rolami filmowymi i teatralnymi. Piotr Głowacki, po świetnych rolach m.in. w „80 milionach” Waldemara Krzystka (polskim kandydacie do Oscara) i „Dziewczynie z szafy” Bodo Koxa, uznawany jest za nadzieję polskiego kina (w 2013 r. po raz trzeci nominowany do Nagrody im. Z. Cybulskiego), ale jego talent docenili także twórcy teatralni: występował już m.in u Grzegorza Jarzyny, Jana Klaty i Mikołaja Grabowskiego. Aktorom będzie partnerować Marta Ledwoń, młoda aktorka związana z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie.

Bilety:
I - normalne: 70 zł / ulgowe: 50 zł
II - normalne: 50 zł / ulgowe: 35 zł
III - normalne: 30 zł / ulgowe: 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej