W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Matka Polka Teatralna. Konkurs

Spektakl: Matka Polka Teatralna. Konkurs
Data rozpoczęcia 2017-05-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Płatny
Koszt udziału 5 - 10 zł
Kategoria Spektakl

„Matka Polka Teatralna. Konkurs”
opieka artystyczna: Joanna Lewicka, Katarzyna Tadeusz
scenariusz, scenografia, kostiumy – zespół
występują: Urszula Antończuk-Grab, Aleksandra Igras, Agnieszka Jackowska-Mazur, Mateusz Nowak, Marta Wysocka
premiera – 23 maja 2015

W Lubelskiej Gazecie Teatralnej „Proscenium”, „Matka Polka Teatralna. Konkurs” został wymieniony jako trzeci najlepszy spektakl lubelskiego sezonu teatralnego 2014/2015!

Blaski i nędze życia Matki Polki są wciśnięte w ramy Konkursu na Najwspanialszą Matkę. Pięć kobiet dzieli się doświadczeniem bycia matką, odważnie odsłaniając swe lęki i tryumfalnie dzieląc się zwycięstwami i wynalazkami. Frustracje i samotność kobiet, które nawet nie podejmują walki o swoją tożsamość, skutecznie zagłuszają fanfary uruchamiane przez kabotyńskiego Mistrza Ceremonii. Zaszczytna maska Matki Polki co rusz spełza z wykrzywionej twarzy umęczonej kobiety, która chce siusiu, spać, napić się (o zgrozo – wina też!), pogadać wreszcie, lecz – dzięki mechanizmowi rywalizacji – skutecznie powraca na miejsce. Finałowy zryw solidarnościowy wyzwala w kobietach kathartyczny szał „nicniemuszenia”, który jest chyba najlepszym antidotum na dorobioną macierzyństwu gębę.
dr hab. Irina Lappo

Pomysłodawcą projektu „Matka Polka Teatralna” jest Mateusz Nowak. Realizację projektu koordynowała Dorota Lesiak.