W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Moralność pani Dulskiej

Spektakl: Moralność pani Dulskiej
Data rozpoczęcia 2017-03-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury LSM Wallenroda 4A, 20-607 Lublin
Kontakt Rezerwacje: tel. 535 822 833
e-mail: info@atw.lublin.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 12zł/10zł (ulgowy: uczniowie, studenci, emeryci)
Kategoria Spektakl

„Moralność pani Dulskiej” to jedna z najlepszych polskich komedii z rewelacyjnie napisanymi rolami. Połączenie elementów komedii i tragedii sprawia, że jest to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, ale także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę.

Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną, fałszywą i chciwą, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi. Wszystko robi na pokaz, a jej postawa prezentuje pozorną moralność. Przymyka oko na romans jej syna ze służącą Hanką, aby tylko ten nie włóczył się nocami po lokalach i „nie tracił zdrowia”. Problem pojawia się, gdy Hanka zachodzi w ciążę. Będzie skandal i awantura. 
Co z tego wyniknie? Jak w tej sytuacji odnajdą się pozostali domownicy – postacie równie barwnie nakreślone przez Zapolską? Przekonają się Państwo oglądając spektakl.
"Tragifarsę kołtuńską" z początku ubiegłego wieku można nazwać sztuka współczesną, bo we współczesnym świecie również znajdziemy wyznawców teorii Dulskiej: „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”.

Reżyseria: Jerzy Turowicz
Choreografia: Izabela Krupka


Występują: słuchacze i absolwenci Akademii Teatralno-Wokalnej - Wiktoria Dudek, Wiktoria Glińska, Diana Grzeszek, Kaja Grzybowska, Bartosz Pietrzyk, Marcelina Przykaza, Michał Remiszewski, Monika Rulka, Magda Stec, Adrianna Tylus.

Powiązane:

Dom Kultury LSM