W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl muzyczny: Zakochani w Lublinie

Spektakl muzyczny: Zakochani w Lublinie
Data rozpoczęcia 2017-01-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1, Sala Operowa
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Spektakl muzyczny został oparty na najważniejszych wydarzeniach z historii miasta opowiedzianych przez lubelskiego barda, Jana Kondraka, z muzyką Tomasza Momota. Do współpracy zostali zaproszeni najlepsi lubelscy wokaliści, chóry i orkiestry. Na scenie pojawi się łącznie 150 artystów. Swój lubelski sen opowiedzą Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski i Piotr Cugowski. W opowieści o mieście towarzyszyć im będą Natalia Wilk, Jan Kondrak i Lubelska Federacja Bardów.

Kantata jazzrockowa „Zakochani w Lublinie” jest utworem stworzonym przez Tomasza Momota, uznanego twórcę własnej orkiestry, współpracującego z najbardziej cenionymi artystami estradowymi w Polsce. Libretto wyszło spod pióra klasyka polskiej piosenki literackiej, współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów – Jana Kondraka. W koncercie zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Urszula, Jan Kondrak, Natalia Wilk i Lubelska Federacja Bardów.

Artyści wystąpią w towarzystwie: Tomasz Momot Orkiestry, Orkiestry Trybunału Koronnego, Chóru Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Chóru Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją dr. Tomasza Momota.

Koncert poprowadzą Grażyna Lutosławska i Ewa Tutka.

Koncert jest wydarzeniem oficjalnie inaugurującym obchody Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina.

Bilety dostępne w Kasie Centrum Spotkania Kultur, na www.eventim.pl oraz w sklepach: Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej