W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Nigdy za mną nie płaczcie

Spektakl: Nigdy za mną nie płaczcie
Data rozpoczęcia 2017-06-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spektakl

na podstawie powieści „Słodka Darusia” Marii Matios
wykonanie – Łarysa Kadyrowa (Narodowy Teatr Dramatyczny im. I. Franki w Kijowie)
reżyseria, scenografia i muzyka – Sergij Pawluk
czas trwania – 70 minut

W ramach cyklu „T1A” zapraszamy na monodram „Nigdy za mną nie płaczcie” na podstawie powieści „Słodka Darusia” Marii Matios.

Baba Justyna – babcia, babunia, babinka Justeczka. Moja Justyna, karpacka Sybilla, wypełniona wewnętrzną wolnością gwarantującą niezależność istnienia. Jest mądrą uduchowioną, obdarzoną talentami czarodziejką, opiewającą świat dookoła siebie, pełną przeciwieństw i tragizmu, a zarazem delikatności i bezpośredniości uczuć. Justyna – młoda duchem, pełna mądrości życiowej, urodzona przez łagodne abrysy Karpat, przez ziemię, w którą wrosła korzeniami rodu. Jej dusza dąży do nieba, podobnie jak smukłe karpackie świerki, których wierzchołków mogą dotknąć jedynie ogniste iskry rozpalonej watry, nad którymi są już tylko gwiazdy...
Łarysa Kadyrowa 

Cykl „T1A” to teatralna scena jednej aktorki lub aktora i zetknięcie ze sztuką teatralną w postaci monodramu. W ramach cyklu prezentujemy spektakle opierające się na jednoosobowym akcie wykonawczym, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Celem jest stworzenie takiej bazy dla teatru monodramatycznego, który prezentowałby klasyczne spektakle, jak i te nowe. Prowadzenie takiej sceny wzbogaca ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy, jak również dla całego Lublina. Bazując na doświadczeniach, gwarantujemy wysoki poziom wykonawczy i interpretatorski naszych gości. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Monodramy prezentowane do tej pory to między innymi: „Księga Hioba” i „Nie porzucaj nadzieje” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, „Sonata księżycowa” w wykonaniu Ireny Jun, „ERFT” i „Odzyskane” Ludomira Franczaka, „Porady dobrego Wojaka Szwejka” Wojtka Kowalskiego, „Ja, Maria” Mirelli Rogozy-Biel, „Kalina” Jagody Rall oraz „Zapis automatyczny” w wykonaniu Macieja Adamczyka, „Pięknie ładnie” w wykonaniu Katarzyny Adamczyk z Teatru Porywacze Ciał i „Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce” Jarosława Gajewskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej