W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Opowieści chasydzkie

Spektakl: Opowieści chasydzkie
Data rozpoczęcia 2017-05-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Płatny
Koszt udziału 500 groszy
Kategoria Spektakl

Grosze grają rolę! Teatr NN bierze udział w świętowaniu Dnia Teatru Publicznego. 13 maja w Bramie Grodzkiej, za jedyne 500 groszy, będzie można zobaczyć spektakl "Opowieści chasydzkie".

Teatr to tylko jedna z wielu aktywności Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Kameralne przedstawienia na aktora i towarzyszących mu muzyków czerpią inspiracje z twórczości noblisty Bashevisa Singera, legend, podań i gromadzonych przez Ośrodek relacji świadków historii. Opowiadane historie bywają i zabawne i smutne - zawsze z charakterystyczną pointą, przesłaniem.

Sprzedaż biletów:
Termin: 13.05, godz. 12:00 - 19:00

Miejsce: Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Cena biletu: 500 groszy
Każdy uczestnik może kupić tylko 2 bilety!

W spektaklu "Opowieści chasydzkie" na scenie obok aktora-opowiadacza występują muzycy: skrzypek i kontrabasista. Wspólnie tworzą sceny, które nie potrzebują nieodzownych zazwyczaj w teatrze scenografii i rekwizytów. Wszystko dzieje się w wyobraźni widza, budując w nim pozytywne emocje do świata małych żydowskich miasteczek, których dzisiaj już nie ma.

Występują: Witold Dąbrowski, Robert Brzozowski (kontrabas), Marian Pędzisz (skrzypce)

Spektakl grany jest w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej