W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl Pan Twardowski
Data rozpoczęcia 2013-05-09
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15
Kategoria Spektakl

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na spektakl ,,Pan Twardowski"

Premiera:11-12-2011 12:00
Reżyseria: Violetta Suska
Choreografia i inscenizacja: Violetta Suska
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Anna Bobrowska - Ekiert
Muzyka: Ludomir Różycki

Opis
Treść baletu oparta jest na znanej legendzie o czarnoksiężniku Twardowskim, postaci na wpół historycznej, a na wpół fantastycznej, o której mówią podania ludowe. Barwny, renesansowy Kraków, fantastyczny świat diabelskich sztuczek, ludowe obyczaje i tańce są pretekstem do stworzenia barwnego widowiska baletowego.
"Pan Twardowski" choć tematyką sięga do czasów bardzo nam odległych bazując na starej polskiej legendzie, to w w formie swej jest spektaklem bardzo nowoczesnym. Zachwyci młodych widzów na wskroś nowoczesną, multimedialną scenografią, na tle której dynamiczna choreografia językiem współczesnym przedstawi dzieje mistrza Twardowskiego. W założeniu twórców widowisko to będzie spektaklem familijnym.
Dla dorosłych silnie zarysowany został wątek Faustowski, a dzieci ujrzą w spektaklu barwne widowisko z pięknymi kostiumami. Spektakl ten dla zespołu baletowego Teatru Muzycznego w Lublinie jest dużym wyzwaniem i kolejnym etapem w jego rozwoju.

Bilety
Sektor 1
Normalny
25,00 zł
Ulgowy
Brak
Sektor 2
Normalny
20,00 zł
Ulgowy
Brak

Powiązane:

Opera Lubelska

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej