W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Pasterka i kominiarczyk"

Spektakl "Pasterka i kominiarczyk"
Data rozpoczęcia 2013-02-06
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Reż. Daniel Arbaczewski
Występują: Ilona Zgiet, Mirella Rogoza-Biel, Konrad Biel, Piotr Gajos, Jacek Dragun, Daniel Arbaczewski

"Pasterka i kominiarczyk" uważana jest – obok "Królowej Śniegu" czy "Małej Syrenki" – za jedną z najbardziej znanych i lubianych opowieści. Dlaczego? Przecież cała historia to zaledwie maleńka impresja, miłostka, która jak szybko się zaczyna, tak też szybko kończy.

Reżyser spektaklu, a jednocześnie aktor Teatru "Andersena", Daniel Arbaczewski, wychodząc od wątku miłości dwóch porcelanowych figurek, zbudował opowieść, w której o uczucia trzeba walczyć, narażając życie swoje i bliskich, gdzie pogoń za szczęściem może nie mieć szczęśliwego zakończenia, jeśli nie użyjemy forteli i sprytu. Zastosowane w przedstawieniu formy lalkowe – trzymetrowe kukły, lalki przywiązane do aktora i korzystające z jego nóg, kostiumy rozciągające się na całą scenę niczym orszak królewski – to wizytówka spektaklu i wizytówka umiejętności scenografki Anny Chadaj. Scenariusz spektaklu to robota specjalisty od zagadek kryminalnych – Marcina Wrońskiego, przestrzeń dźwiękową zbudował inny lubelski twórca – Rafał Rozmus, na co dzień bliższy niememu kinu niż z teatrowi. Jednak, jak się okazało, chłopaki wcale nieźle radzą sobie z mówieniem o miłości.

Spektakl dla widzów od lat 5.
Bilety: 15 zł / 20 zł do kupienia w kasie Teatru Andersena
Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16:00, oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
Tel. 81-532 32 25