W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Paweł Sakowicz „Drama”

Spektakl: Paweł Sakowicz „Drama”
Data rozpoczęcia 2020-11-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce online
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Noc, niewielki staw pośród gęstego lasu. Księżyc w pełni odbija się w tafli wody, czarna woda jest niespokojna. Nadciąga mgła, ściele się między drzewami. Odsłania sylwetki dwóch postaci, może zjaw, a może zbłąkanych przechodniów. Para zbliża się do stawu, nachyla nad wodą, wyciąga w dół ręce, lecz zastyga tuż przed dotknięciem tafli. Za chwilę będzie świtać. Z oddali słychać niewyraźne głosy, z minorowej melodii udaje się tylko wychwycić: „Wróć, najświętsza nocy. Słodkich snów, wróć!”

Prawdziwe spotyka nieprawdziwe. „Drama” to spacer na ciemną stronę romantyzmu, skok w głąb mrocznego lasu pełnego złudzeń i mgły. Zainspirowany pierwszym baletem romantycznym „Sylfida”, Paweł Sakowicz – w duecie z Karoliną Kraczkowską – bada to, co realne i nierealne, własne i zapożyczone, fizyczne i niefizyczne. Czym jest romantyzm dziś? Co się z nami dzieje, gdy porzucimy rozsądek i wiarę w materialną rzeczywistość, by wyruszyć w drogę w mrok?

Choreografia, taniec, kostiumy: Paweł Sakowicz
Współpraca choreograficzna, taniec: Karolina Kraczkowska
Muzyka: Justyna Stasiowska
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł
Koprodukcja: Przestrzenie Sztuki. Lublin / Centrum Kultury w Lublinie
Przy wsparciu: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
Premiera: 26.09.2020
Czas trwania: 70’

W spektaklu wykorzystywany jest dym i światło stroboskopowe.

Spektakl w ramach 24. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca >>>

Dostęp do wszystkich transmisji festiwalu będzie darmowy, a więcej szczegółowych informacji odnośnie streamingów zostanie podana na profilu
Lubelskiego Teatru Tańca oraz www.mstt.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej