W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Pchła Szachrajka
Data rozpoczęcia 2016-03-16
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Teatr im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Udział Płatny
Koszt udziału 17 zł
Kategoria Spektakl

TWÓRCY:
Reżyseria: Marek Ciunel
Scenografia: Sebastian Łukaszuk
Muzyka: Michał Minta
Choreografia, asystent reżysera: Urszula Pietrzak

OBSADA:
Gabriela Jaskuła, Urszula Pietrzak, Wioletta Tomica, Mirella Rogoza-Biel, Bogusław Beniu Byrski, Daniel Arbaczewski, Konrad Biel

Pchła Szachrajka
Chcecie bajki? Oto bajka….Pierwsze wersy nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy zna prawie każdy. Dalej już trochę gorzej, bo jak tu spamiętać i opowiedzieć niezliczone i absurdalne przygody i szachrajstwa tytułowej Pchły. Nasza bohaterka owija sobie wszystkich wokół palca, a wszystkie intrygi przeprowadza z właściwą sobie złośliwością, żeby nie powiedzieć – perfidią. Utwór Brzechwy nasycony jest, jak cała jego twórczość, ogromną dawką satyry i nieokiełznanego dowcipu. Nasza pchła skacze z kołnierza na kołnierz, wpada z jednych tarapatów w drugie, ale z każdej sytuacji udaje jej się wyjść bez opresji.
Twórcy „Pchły…” w teatrze Andersena próbują uchwycić absurd wierszowanej opowieści bawiąc się z małymi i dużymi widzami iluzją, mamią ich magicznymi sztuczkami i podstawiając pod nos lustro udowadniają jak łatwo i naiwnie dajemy się za ten nos wodzić.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej