W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Pchła szachrajka
Data rozpoczęcia 2018-03-09
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Pchła szachrajka
Jan Brzechwa

/dla widzów od lat 5 / 

TWÓRCY:

  • Reżyseria: Marek Ciunel
  • Scenografia: Sebastian Łukaszuk
  • Muzyka: Piotr Klimek
  • Choreografia, asystent reżysera: Urszula Pietrzak
  • Efekty specjalne: Jerzy Jakub Buczyński
  • Reżyseria światła: Radosław Kamiński

OBSADA:
Gabriela Jaskuła, Urszula Pietrzak, Wioletta Tomica, Mirella Rogoza-Biel, Bogusław Beniu Byrski, Daniel Arbaczewski, Konrad Biel

O SPEKTAKLU:
Chcecie bajki? Oto bajka….Pierwsze wersy nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy zna prawie każdy. Dalej już trochę gorzej, bo jak tu spamiętać i opowiedzieć niezliczone i absurdalne przygody i szachrajstwa tytułowej Pchły. Nasza bohaterka owija sobie wszystkich wokół palca, a wszystkie intrygi przeprowadza z właściwą sobie złośliwością, żeby nie powiedzieć – perfidią. Utwór Brzechwy nasycony jest, jak cała jego twórczość, ogromną dawką satyry i nieokiełznanego dowcipu. Nasza pchła skacze z kołnierza na kołnierz, wpada z jednych tarapatów w drugie, ale z każdej sytuacji udaje jej się wyjść bez opresji.
Twórcy „Pchły…” w teatrze Andersena próbują uchwycić absurd wierszowanej opowieści bawiąc się z małymi i dużymi widzami iluzją, mamią ich magicznymi sztuczkami i podstawiając pod nos lustro udowadniają jak łatwo i naiwnie dajemy się za ten nos wodzić.