W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Piękny nieczuły | Teatr Polonia

Spektakl: Piękny nieczuły | Teatr Polonia
Data rozpoczęcia 2018-04-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Spektakl

autor: Jean Cocteau 
przekład i reżyseria: Edward Wojtaszek
scenografia i kostiumy: Weronika Karwowska
opracowanie muzyczne: Wojciech Ruciński (aranżacje i bas), Krzysztof Nowicki (gitara), Maurycy Idzikowski (trąbka)

występują: Natalia Sikora i Paweł Ciołkosz

czas trwania: 75 min. bez przerwy

Po spektaklu spotkanie z twórcami. 
Prowadzenie: Łukasz Drewniak
 

Jean Cocteau napisał ten tekst dla Edith Piaf, która grała go z wielkim powodzeniem. Akcja sztuki jest prosta: kobieta - piosenkarka czeka w pokoju hotelowym na swojego kochanka. W tym oczekiwaniu ujawniają się wszystkie uczucia zakochanej: niepokoju, tęsknoty, zazdrości, a gdy wreszcie „piękny nieczuły” się pojawi… emocje tylko się spotęgują. Spektakl wyreżyserowany przez Edwarda Wojtaszka to przede wszystkim popis Natalii Sikory – aktorki i wokalistki obdarzonej niezwykłą barwą głosu. Na scenie niemal fizycznie upodabnia się do Paryskiego Wróbelka i brawurowo śpiewa największe szlagiery Edith Piaf. Natalii Sikorze partneruje w tytułowej roli Paweł Ciołkosz, którego zadanie w tym przedstawieniu również jest szczególne. 
Wojciech Majcherek

Długa noc w pokoju hotelowym. Zakochana kobieta czeka na swojego partnera – to czekanie jest dla niej torturą, a każdy szmer, dźwięk windy czy dzwonek telefonu wzmagają jej tęsknotę, ale i budzą gniew. Jest piosenkarką, a zamiast na scenie, spędza czas na czekaniu. Gdzie się podziewa ten człowiek, który powinien być z nią w każdej wolnej chwili? Dlaczego skazuje ją na torturę wyczekiwania i niepewności? Z kim spędza noce, gdzie bywa?

Swoją emocjonalną opowieścią o trudnej miłości i nieustannej tęsknocie kobieta prowadzi widzów przez noc. Kiedy kochanek pojawia się, milczący i nieobecny myślami, wszystkie uczucia czekającej kobiety wracają z jeszcze większą siłą – bohaterka oscyluje między czułością i goryczą, wzruszeniem i złością. Jest w tym piękno i ból, a do tego wprost fascynujący urok.

Data premiery: 22 czerwca 2017

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej