W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Pierzaki kumowskie
Data rozpoczęcia 2021-09-05
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł (normalny) /10 zł (ulgowy)
Kategoria Spektakl

Darcie pierza, babskie opowieści i śpiewy, żarty kawalerów i gęsi puch unoszący się w powietrzu – tak zapowiada się wrześniowe popołudnie w lubelskim skansenie.

W niedzielne popołudnie, 5 września 2021 r., Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu Pierzak, nawiązującego do dawnych prac wykonywanych niegdyś gromadnie przez wiejskie gospodynie. Wydarzenie w lubelskim skansenie będzie miało charakter spektaklu w duchu ludowego teatru amatorskiego. Akcja sztuki rozgrywa się na ziemi chełmskiej w poźnojesienne spokojne popołudnie, kiedy to grupa kobiet drze pierze. Niespodziewanie, monotonię szarego wieczoru przerywa wizyta wędrownych żydowskich handlarzy, w progu pojawia się też dziad proszalny, który przynosi opowieści z wielkiego świata...

Spektakl pt. Pierzaki kumowskie zostanie odegrany przez zespół Kumowianki pochodzący z Kumowa, wolontariuszy, pracowników i przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej, a także uczniów Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej