W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl premierowy „Nieposkromienie” Fundacja Teatroterapii Lubelskiej

Spektakl premierowy „Nieposkromienie” Fundacja Teatroterapii Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2023-11-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Fundacja Teatroterapii Lubelskiej  zapraszają na premierowy pokaz spektaklu „Nieposkromienie”.

Będzie to sztuka, która powstała na bazie „Poskromienia złośnicy” Szekspira, odczytanego poprzez doświadczenie osób tworzących grupę teatralną Teatroterapii Lubelskiej. Początkiem pracy nad tekstem było spotkanie i rozmowa z uczestnikami Teatroterapii skupione wokół ich przeżyć i przemyśleń związanych z miłością i erotyką. Sceny, wątki i postaci ze sztuki Szekspira zostały skonfrontowane ze sprawami żyjących dziś w Polsce ludzi z niepełnosprawnością. Na czym polega ich poskromienie? Wobec czego buntują się dzisiejsze Kasie? Tekst „Nieposkromienia” zachowywać będzie komediowo-tragiczny charakter Szekspirowskiego oryginału. Będą plotły się ze sobą romansowe historie, publicystyczne fakty i skecze oparte na rzeczywistych doświadczeniach.

Bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com