W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza"

Spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza"
Data rozpoczęcia 2009-09-30
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA
autorzy spektaklu.: Mark Pitman, Shaun Myatt


PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA to historia oparta na jednej z Klechd sezamowych Bolesława Leśmiana, a w ogólniejszym planie na historiach rodem z 1001 NOCY. W wersji Teatru im. H. Ch. Andersena to dowolna opowieść o losie podróżnika, który dzięki ciekawości świata zyskuje sławę, doświadczenie i bogactwo. Stąd też w finale historii Sindbad Żeglarz stara się przekonać swego imiennika Sindbada – Pucybuta, że w życiu należy podjąć ryzyko poszukiwania siebie i odkrywania świata, a co za tym idzie poznawania wszystkiego co tylko się da.
Realizatorami autorskiego projektu PRZYGÓD SINDBADA ŻEGLARZA jest dwójka artystów teatru angielskiego, rodem z Norwich – Mark Pitman oraz Shaun Myatt. Cały spektakl poprowadzony jest w konwencji teatru przedmiotu, w której to codzienne sprzęty uzyskują nowe znaczenia, stają się symbolami, wręcz bohaterami teatralnymi.


Obsada:
Urszula Pietrzak,
Maria Wąsiel,
Daniel Arbaczewski,
Jacek Dragun