W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Rozmowy poufne”

Spektakl „Rozmowy poufne”
Data rozpoczęcia 2012-06-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa „Rozmowy poufne”.
scenariusz: Ingmar Bergman
reżyseria: Iwona Kempa
występują: Bożena Adamek, Dominika Bednarczyk, Joanna Mastalerz, Anna Tomaszewska, Tomasz Augustynowicz, Tomasz Międzik, Marcin Kuźmiński.
Czas trwania: 1 godz. 45 min.

Rozpisana na sześć rozmów fascynująca opowieść o skomplikowanych relacjach w związku małżeńskim, o zdradzie i jej wielorakich konsekwencjach, a także o przyjaźni, wierze i miłości. Arcydzieło Bergmana, atmosferą przypominające słynne "Sceny z życia małżeńskiego", przynosi kwintesencję najwspanialszych cech stylu szwedzkiego geniusza filmu i teatru – niejednoznaczności rozstrzygnięć, niedopowiedzeń i wielości perspektyw w ujęciu pozornie dobrze znanego problemu. Tekst adresowany jest zarówno do miłośników klimatów bergmanowskich, jak i do wszystkich zainteresowanych sekretną aurą intymności.

Iwona Kempa wyreżyserowała spektakl o spowiedzi bez końca, bez kresu. To przedstawienie o drobnych winach i ich wielkich konsekwencjach, o odwadze przyznania się do własnej życiowej klęski i o gorzkiej zgodzie na trwanie w hipokryzji. Czysty i mądry teatr. Jeden z najciekawszych spektakli w repertuarze Teatru im. Juliusza Słowackiego w ostatnich latach. Może nawet najciekawszy. (...)
Łukasz Maciejewski, "Teatr"

Dziwne, wręcz zdumiewające, że w epoce teatru napastliwie i tępo gazetowego, zdarzyła się ta przepyszna delikatność scenicznych niedopowiedzeń, ciszy i elegancji. Rzecz o sprawach wiecznych. Ot, bywa, że między miłością a wiernością rozwiera się czeluść nie do zasypania – i ona sprawia ból. A Bóg nie pomaga. To i jeszcze wspaniała rola Dominiki Bednarczyk.
Paweł Głowacki, "Dziennik Polski"

Ceny biletów: Miejsca I - 45 zł normalne, 35 zł ulgowe, Miejsca II – 20 zł, Miejsca III – 10 zł (miejsca stojące). Do nabycia wyłącznie w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32,
tel. 81 536-03-21.

Powiązane:

Teatr Stary