W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk”

Spektakl „Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk”
Data rozpoczęcia 2012-12-08
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie prezentuje spektakl „Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk”

Punkowy koncert teatralny z wykorzystaniem utworów polskich grup punkowych, postpunkowych i rockowych z lat 80.i 90. z czterema zaskakującymi dodatkami. W programie numery zespołów: Dezerter, Siekiera, WC, Sedes, Rdza, Variete, Akurat, Kult.

Gniew, anarchia, bunt – wydobyte poprzez tamtą muzykę przybierają różne oblicza – od buntu przeciw systemowi – przez nienawiść skierowaną przeciw innym, po narodowo-nazistowskie upiory polskiej siły. Wraz z opowieścią o muzyce – podróżujemy w „Siekierze!” przez czas – od roku 1983 – gdy w Jarocinie pojawia się na scenie zespół Siekiera, przez lata 90. – rodzący się kapitalizm, nową wolność, aż do świata współczesnego – wojny o krzyż, wojny polsko-polskiej.

Spektakl oparty jest na muzyce i tekstach piosenek polskich zespołów punkowych i rockowych z lat 80. i 90. Utwory Siekiery, Dezertera, WC, Sedesu, Rdzy, Kultu, Honoru, Variete, Akuratu - składają się na opowieść o współczesnej Polsce, o ceremoniach zapisanych w muzyce punkowej, a także o tańcach tworzących wspólnotę.

Widowisko opowiada o buncie, potrzebie wolności, o nienawiści do systemu i establishmentu oraz o ciemnych zakamarkach naszej polskiej duszy. Teksty opisują rzeczywistość w której trwa wieczna wojna. Wojna polsko – polska, która przybiera różne oblicza. Na jej dnie jest nienawiść, gniew. Muzyce towarzyszą wizualizacje oraz działania performatywne.

Uwaga: spektakl dla osób od 18 roku życia.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł