W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: „SPEKTRUM” Kolektyw LŁ

Spektakl: „SPEKTRUM” Kolektyw LŁ
Data rozpoczęcia 2016-11-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Kameralna, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Organizator Fundację Sztukmistrze, Warsztaty Kultury w Lublinie
Kontakt Obowiązują bezpłatne wejściówki
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Reżyseria, koncepcja, choreografia: Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Jakub Szwed, Mateusz Kownacki
Występują: Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Jakub Szwed, Mateusz Kownacki
Konsultacje artystyczne: Grzegorz Kondrasiuk
Projekt scenografii: Daniel Chlibiuk
Menadżer sceny: Marek Żmuda

„Spektrum” to spektakl oparty przede wszystkim na wizualno-ruchowym aspekcie manipulacji przedmiotami oraz żonglerki współczesnej. Spektakl stanowi zapis procesu kreatywnego nastawionego na rewolucję (odnalezienie innowacji) w dziedzinie ekspresji poprzez przedmiot. Na scenie pojawia się czterech aktorów, całe spektrum niecodziennych przedmiotów oraz transformowalna scenografia.

W „Spektrum” widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i przedmiotów. Za ich pomocą aktorzy tworzą niezwykłe, intrygujące obrazy, budują emocje, przełamują wizualne stereotypy.

„Spektrum” to spektakl, który pozostawia widzowi ogromne pole interpretacyjne, a językiem aktorów jest język przedmiotów; to przede wszystkim ruch, zmiana, obraz.

Czterech artystów prezentuje całe spektrum możliwości wykorzystania cyrkowych rekwizytów. Żonglerka w różnych odmianach, akrobatyka, sceny solowe i układy grupowe – ani przez chwilę nie można się nudzić. 

„Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, pokazujący niezwykłą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. „Spektrum” zostało wyprodukowane przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie przy wsparciu Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa dla festiwalu Carnaval Sztukmistrzów 2015.

Bezpłatne wejściówki do pobrania na:

Piątek / 18.11.2016 / 20:00 http://spektrumpiatek.evenea.pl/

Sobota / 19.11.2016 / 18:00  http://ttp://spektrumsobota.evenea.pl/

Niedziela / 20.11.2016 / 18.00 http://spektrumniedziela.evenea.pl/

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej