W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Szaleństwa nocy
Data rozpoczęcia 2015-12-03
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Akcja

autorzy: David Greig i Gordon McIntyre („Midsummer”)
tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
teksty piosenek: Elżbieta Woźniak i Tomasz Dutkiewicz
dramaturgia: Martyna Lechman
reżyseria, scenografia, kostiumy: Iwona Jera
kierownik muzyczny: Artur Sędzielarz
choreografia: Iwona Jera i Zespół
projekcje: Tomasz Wentland
reżyseria świateł: Marek Oleniacz
asystent reżysera, inspicjent, sufler: Monika Handzlik
występują: Kamila Klimczak, Kamila Pieńkos, Przemysław Redkowski, Marek Bogucki, Marcel Wiercichowski, Tomasz Lipiński – gościnnie, Artur Sędzielarz

Freaksband: pianino, gitara elektryczna, gitara basowa, wiolonczela, klarnet, EWI 4000S, saksofon, cajon, żaba, kącik prasowy, guiro, shaker, beczka po kawie, tamburyno, słoik z łyżką, talerz z drobnymi
Żarty: Marcel Wiercichowski i Zespół

Czas trwania spektaklu: 90min bez przerwy

Prapremiera polska! Komedia romantyczna z wątkiem sensacyjnym. W rolach głównych Kamila Klimczak i Przemysław Redkowski. Tuż po zachodzie słońca grupa ekscentrycznych artystów, którzy nie potrafią funkcjonować w świecie w świetle dnia, spotyka się na Plantach. Próbują poradzić sobie ze wszystkimi problemami, odreagować, po prostu pobyć razem. Noc ma w sobie coś magicznego, co przyciąga osamotnionych bohaterów. Zaczynają wspólnie opowiadać historię Heleny i Boba, która staje się opowieścią o potrzebie uczucia, za jakim tęskni każdy z nas. Nieodparcie zabawny, lecz wzruszający romans, a zarazem trzymający w napięciu kryminał, komentowany jest niebanalnymi piosenkami. Prawniczka Helena, specjalizująca się w rozwodach, spotyka Boba, drobnego gangstera na usługach mafii. On nienawidzi prawników. Ona ma na niego ochotę (zgoda, jest w desperacji...). Rozpoczyna się nocny spacer po Krakowie, pełen zaskakujących, a często i wielce ryzykownych spotkań. Czy miłość pomoże pokonać lęk przed samą sobą?
Sztukę szkockich autorów przeniosła w nasze realia Iwona Jera, której nieograniczoną wyobraźnię znamy z inscenizacji My w finale 2014.

Prapremiera: 13 lutego 2015, Scena na Starego 7

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej