W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl taneczny: "La Folia - krótka historia szaleństwa w muzyce i tańcu"

Spektakl taneczny: "La Folia - krótka historia szaleństwa w muzyce i tańcu"
Data rozpoczęcia 2014-04-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Wystawa

Spektakl taneczny ukazujący odważne i "szalone" tańce na przestrzeni wieków.

Zespół Tańca Dawnego "Belriguardo" oraz Kameralny Zespół Muzyki Dawnej "La Folia" zapraszają na szczególny wieczór zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca oraz finisażu wystawy "Legendarny i odrodzony Lublin"
Opowieść o istocie muzyki i tańca począwszy od średniowiecznej Tarantelli, poprzez frywolną La Voltę do Folii tańczonej w sposób klasyczny-barokowy lub też ognisty- i jej hiszpańską odsłonę.
Wszystko zostanie ukazane jak w szekspirowskim teatrze poprzez słowo, muzykę , taniec a także Historyczną Żonglerkę Flagami.
Dodatkową atrakcją będą dworskie postaci (posągi) od średniowiecza po XVIII wiek, które, gdy zostaną do tego zachęcone, wręczą widowni kartę z fragmentem historii tańca.
Wszyscy artyści występują w ubiorach uszytych według kanonu mody obowiązującej w czasach dawnych. Stroje od średniowiecza po barok są szyte z wielką dbałością o detale i jak najwierniejsze odtworzenie historii ubioru.
Cyt"Sztuka tańca jest symbolem tego,że wszystko przemija.Kiedy taniec dobiega końca,nie zostaje nam nic ponad to, co pozostaje w naszej pamięci, w ciele i umyśle"B.Wosien

W przypadku niesprzyjającej pogody występ odbędzie się w krużgankach.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej