W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Teatr Studio "Jednocześnie"

Spektakl: Teatr Studio "Jednocześnie"
Data rozpoczęcia 2014-09-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spektakl

Bohater monodramu Łukasza Simlata ukrywa się w wieloznaczności. Nie wiemy, kim jest, czym zajmuje się w życiu, czy ma rodzinę, skąd pochodzi. Kim jestem? – pyta i nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, gdzie zaczyna się i kończy jego Ja. Czy stał się już dorosłym czy nadal jest dzieckiem? Co go ogranicza? Przez ponad godzinę spektaklu nie dostajemy do ręki żadnych faktów: są tylko emocje, odczucia, mgnienia. Opis funkcjonowania organizmu mężczyzny. Bohater przychodzi do widzów i przeprasza, tłumaczy się z niewiedzy i nieświadomości, próbuje pokonywać swoje ograniczenia: wstyd, niepewność, zagubienie. A my przeglądamy się w nim jak w lustrze. Sztukę Griszkowca wyreżyserował młody aktor Łukasz Garlicki, zagrał w niej jego niewiele starszy kolega – Łukasz Simlat, doceniany za rolę w "Kochanku z Marony" Izabelli Cywińskiej i "Wymyku" Zglińskiego. Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym.

Griszkowiec zaprasza nas w niezwykłą podróż do świata, który – choć niewidoczny – znajduje się tuż obok. Zrywa warstwy codzienności w poszukiwaniu czegoś więcej. Czegoś, za czym wszyscy tęsknimy.

czas trwania: 75 minut bez przerwy
Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej