W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl Teatru na Woli „Iluzje”

Spektakl Teatru na Woli „Iluzje”
Data rozpoczęcia 2012-05-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

Lubelski Salon Artystyczny wspólnie z Teatrem Starym w Lublinie zaprasza na spektakl „Iluzje” Iwana Wyrypajewa z Teatru na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie.
reżyseria: Agnieszka Glińska
scenariusz: Iwan Wyrypajew
występują: Dominika Ostałowska, Dorota Landowska, Łukasz Lewandowski, Krzysztof Stroiński

Bardzo mi przykro.
Ale niestety, tobie się tylko wydaje, że mnie kochasz.
A raczej, oczywiście, kochasz mnie, jak ja ciebie,
ale Margaret, wybacz, ja mówię o zupełnie innej miłości,
o tej miłości, której nie udało nam się wspólnie doświadczyć.
Iwan Wyrypajew „Iluzje"

Historia dwóch małżeństw, które pod koniec życia odczuwają potrzebę rozmowy o uczuciach. Cztery osoby, cztery spojrzenia na wspólne życie. Kto kogo kochał, a komu się zdawało, że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę? Co w mijającym życiu było rzeczywistością, a co iluzją?

Sztuka jest opowieścią o przemijaniu, o życiu każdego, o nieustannym konflikcie między tym co sobie wyobrażamy, a tym co jest. „Iluzje” zmuszają do wysiłku myślowego i stawiania sobie pytań o własne życie i własne iluzje, które tworzymy na jego temat.
Dorota Landowska

Chcielibyśmy, by "Iluzje" byly oparte na interakcji – bez współpracy, współdziałania, współodczuwania z widzem tego przedstawienia po prostu nie ma. Chyba nie tylko dla mnie teatr przestał być transgresywny, nikogo nie zmienia, nie wzrusza, a tu jest szansa by było wręcz odwrotnie - to spektakl, który dotyka intymnie, ale nie przez wulgarność, szok, czy agresję. Ma szanse w widzach pootwierać różne drzwi i czyhające w zakamarkach demony, pytania, lęki lub strach…
Łukasz Lewandowski

Iwan Wyrypajew (ur. w 1974 roku) w Irkucku, to jeden z najbardziej znanych rosyjskich dramatopisarzy, autor m.in. "Snów", "Lipca" i "Tańca Delhi", reżyser filmów "Euforia", "Tlen". Zdobywca wielu nagród. Za filmowy debiut "Euforię" zdobył małego Złotego Lwa w Wenecji i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, za "Tlen" na festiwalu Era Nowe Horyzonty nagrodę publiczności. "Lipiec" zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Kontrapunkt w Szczecinie i nagrodę w kategorii „Najlepszy dramat” na Festiwalu Boska Komedia.

Bilety w cenie: miejsca I – 70 zł, miejsca II – 50 zł.
Do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21