W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl Teatru Nowego w Krakowie "Griga"

Spektakl Teatru Nowego w Krakowie "Griga"
Data rozpoczęcia 2012-10-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

Brawurowy spektakl trójki krakowskich aktorów będący adaptacją opowiadań Antoniego Czechowa. Bohaterowie spotykają się na imieninach przyjaciela, które przeradzają się w spowiedź ich życia, tym smutniejszą i śmieszniejszą, że mocno podlaną alkoholem. I może również przez to prawdziwą.
Wojciech Majcherek, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

W zapadłej wsi gdzieś w Rosji, w rozlatującej się chałupie, w której jeszcze tylko wódki i śledzi w occie jest pod dostatkiem, na urodzinach u Griszy spotyka się troje przyjaciół z czasów studiów. (…). Przyjaciele na zmianę to kłócą się, to znów godzą. W jednej chwili żartują i popadają w melancholię. I wspominają... Żadnego z nich matuszka Rosija nie rozpieszczała, każdy w jakimś stopniu zmarnował sobie życie. Młodzieńcze marzenia o świetlanej przyszłości zastąpiła gorzka rzeczywistość. To, co ich otacza, jest tak przygnębiające, że na trzeźwo tego „nie rozbieriosz”. Więc piją, piją na umór i tęsknią do czegoś, co jest lepsze, bo to, że lepsze gdzieś na nich czeka, jest pewne jak potworny kac nazajutrz rano.

„Griga” - sztuka prawdziwa aż do bólu
Monika Rosmanowska, „Gazeta Wyborcza”

Spektakl „Griga” w Krakowie zyskał miano „kultowego”, jest grany z powodzeniem od blisko 10 lat. Do Lublina Teatr Nowy z Krakowa przyjeżdża po raz pierwszy.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł