W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl Teatru Polonia „Przygoda”

Spektakl Teatru Polonia „Przygoda”
Data rozpoczęcia 2012-06-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

Sztuka wybitnego węgierskiego pisarza. Reżyseria Krystyny Jandy, znakomita rola Jana Englerta. Melodramat, który kryje gorzki rozrachunek z życiem i władającymi nim emocjami.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Wielokąt miłosny bohaterów "Przygody" wymyka się wszelkim regułom. Głęboko skrywane tajemnice i nieoczekiwane odkrycia burzą porządek dnia, który miał być zawodowym i prywatnym triumfem uznanego lekarza, profesora Kádára. Bohaterowie zmuszeni są do podjęcia życiowych decyzji i dokonania ostatecznych wyborów. W plątaninie uczuć i namiętności poszukują odpowiedzi na pytania o sens życia i śmierci, o winę i karę, o granice powołania zawodowego i oddania innemu człowiekowi. Nazbyt ufni we własne powodzenie, mierzą się z losem, okrutnie gmatwającym ludzkie plany.

To, co miało być przygodą, stanie się misterium śmierci, a to, co brano za miłość, okaże się zaledwie jej namiastką. I choć po burzy przyjdzie spokój, to nic już nie będzie takie, jak wcześniej.

Przygoda to fascynująca wyprawa w głąb ludzkiej psychiki. Kolejne sceny dramatu pokazują niejednoznaczność intencji i motywacji bohaterów. Márai nie narzuca wyraźnej oceny ich decyzji. Pozostając z boku, inspiruje widza do własnej refleksji. W rezultacie, sztuka ta zamienia się w intymny dialog pomiędzy aktorami a widownią.


Bilety: I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł