W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "To ja, Telimena i Wieszcz, Wicia, wieszcz"

Spektakl "To ja, Telimena i Wieszcz, Wicia, wieszcz"
Data rozpoczęcia 2019-12-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spektakl

Spektakl "To ja, Telimena i Wieszcz, Wicia, wieszcz" w wykonaniu Uczestniczek Warsztatów Słowa. Są to sceniczne adaptacje autorskich wyborów fragmentów polskiej literatury klasycznej.
Jakiej trzeba odwagi, żeby wziąć je na scenę jak swoje? Odwagi czy brawury. Co jest w nich takiego, że warto. Nie wiadomo do samego końca. To, co pewne, to, żeby na scenę nie wchodzić bezkarnie.
Wykonanie:
Anna Gołębiowska, Krystyna Sobczyńska, Teresa Strobel-Kamińska – od 2015 uczestniczki Warsztatów Słowa w DDK. W 2016 zagrały premierę spektaklu Gdzie jest Nobel? wg wierszy Wisławy Szymborskiej (reż. Mateusz Nowak), który prezentowany był kilkanaście razy, m.in. w Krakowie (Teatr Zależny). Uczestniczki i laureatki ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów recytatorskich. Wyróżnione Listami Gratulacyjnymi (2016) i Dyplomami (2019) Prezydenta Miasta Lublin.

Witalia Sosnowska – od 2012 uczestniczka Warsztatów Słowa w DDK. Laureatka piętnastu nagród i wyróżnień na lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach recytatorskich. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego (2016, 2017) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2019). Laureatka Nagrody Okolicznościowej oraz Medalu Prezydenta Miasta Lublin (2016, 2017).

  • Koncepcja – Mateusz Nowak 
  • Reżyseria: Ewelina Drzał i Mateusz Nowak
  • Ruch sceniczny – Ewelina Drzał
  • Kostiumy – Magdalena Franczak
  • Praca nad słowem – Barbara Michałowska-Rozhin
  • Dźwięk i światło – Marcin ‚Kabat’ Kowalczuk