W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Tymoteusz i łobuziaki"

Spektakl "Tymoteusz i łobuziaki"
Data rozpoczęcia 2016-11-16
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena
Udział Płatny
Koszt udziału 17 zł
Kategoria Spektakl

/spektakl dla widzów od lat 3 / czas trwania: 1 godz. 10 min. z przerwą /

Twórcy:
Scenariusz – Jan Wilkowski
Reżyseria – Arkadiusz Klucznik
Scenografia – Eva Farkasova (Słowacja) / Cezary Sielicki
Muzyka: Marcin Partyka
Choreografia: Urszula Pietrzak
Asystent reżysera: Joanna Gerigk (PWST Wrocław) / Bogusław Byrski
Przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta

Obsada:
Mateusz Kaliński – Miś Tymoteusz
Jacek Dragun – Tata Miś
Daniel Arbaczewski – Hipolit
Bogusław Byrski – Felek Bąbelek
Konrad Biel – Tutka
Kacper Kubiec – Ptyś
oraz Roma Drozdówna, Urszula Pietrzak

O spektaklu:
To trzeci odcinek teatralnego serialu o misiu Tymoteuszu. Poznaliśmy już jego przygody z podrzuconym kukułczym jajem w spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” i chęć posiadania psa w „Tymoteuszu i Psiuńciu”.

Tym razem czas na „Tymoteusza i łobuziaki”- przedstawienie, jak dwa poprzednie, również w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Historie Jana Wilkowskiego dzięki swej prostocie i ciepłu przekazu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszej publiczności.

W trzeciej, wakacyjnej, części opowieści o niesfornym i żądnym przygód Tymku i jego mądrym tacie, rodzina spędza czas na biwaku w lesie. W historii nie brakuje też ciągle głodnego Psiuńcia, który pożera wszystkie świeżo złowione ryby, psując kulinarne plany misiów i myszkuje po polu namiotowym irytując innych wczasowiczów. Rozbijaniu namiotu, rozpakowywaniu pełnego zabawek plecaka przyglądają się ukryte w gąszczu misiaki. Misiaki to łobuziaki – dokuczają Tymkowi, planują kradzież jego pięknych zabawek i nie pozwalają misiowi na wejście w szeregi ich wojska. Wreszcie wybucha sowita awantura…która nie zostawi na miśkach suchej nitki. Ale zawsze można wysuszyć porcięta przy biwakowym ognisku.

Podczas spektaklu mali i duzi widzowie przejdą szybki kurs rozbijania namiotów, obsługi wędki i ratowania tonących miśków i bezpiecznego rozpalania ogniska – przyda się każdemu przed rozpoczynającymi się właśnie wakacjami.