W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Udręka życia”
Data rozpoczęcia 2012-06-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spektakl

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa „Udręka życia”.
scenariusz: Hanoch Levin
reżyseria: Iwona Kempa
występują: Anna Tomaszewska, Tomasz Międzik, Radosław Krzyżowski.
Czas trwania: 80 minut

Sztuki zmarłego w 1999 roku wybitnego izraelskiego dramatopisarza, poety i reżysera teatralnego Hanocha Levina (autora słynnego Kruma), zdobyły ostatnio przebojem polskie sceny, ciesząc się ogromnym aplauzem krytyków i publiczności. Ich niezwykły język i groteskowość, połączenie tragizmu i komizmu, a jednocześnie uniwersalność przekazu i głęboka zaduma nad losem człowieka sprawiły, że uznane zostały one za prawdziwe arcydzieła literatury teatralnej. Taka jest również Udręka życia. Gorzka refleksja nad przemijaniem życia i miłości pary starzejących się ludzi, okraszona specyficznym, Levinowskim liryzmem i dowcipem, prowokuje tyleż do poważnych przemyśleń, co przynosi znakomitą zabawę dla widzów.

Reżyserka i aktorzy pozwalają Levinowi prowadzić się przez tekst. Dzięki temu krakowski spektakl jest bardzo klarowny i znakomicie zagrany. Kreacje aktorskie Anny Tomaszewskiej i Tomasza Międzika oraz niewielka, ale znacząca rola Radosława Krzyżowskiego, zasługują na słowa wielkiego uznania, bowiem są dopracowane w każdym szczególe i geście. Jest to zapewne także rola reżyserki, która wydaje się wierzyć w inteligencję aktorów i bazując na niej, ogranicza inscenizację do niezbędnego minimum. Pochwalić należy również piękną muzykę Bartosza Chajdeckiego (na wiolonczeli gra Piotr Głuszyński), która nienachalnie towarzyszy akcji. Wszystkie te elementy składają się na dobry i mądry spektakl, który bawi i zarazem wzrusza.
Anna Matras, "Nowa Siła Krytyczna"

Spektakl dla widzów dorosłych

Ceny biletów: Miejsca I - 45 zł normalne, 35 zł ulgowe, Miejsca: II – 20 zł, Miejsca III (stojące) – 10 zł. Do nabycia wyłącznie w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32, tel. 81 536-03-21.