W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY

Spektakl: weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY
Data rozpoczęcia 2021-08-21
Godzina rozpoczęcia 20:45
Miejsce Błonia pod Stadionem Arena Lublin
Organizator Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spektakl

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na spektakl plenerowy weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY. Widowisko ukazuje związki pomiędzy niepohamowaną produkcją i konsumpcją a zmianami klimatu i migracjami.

Na zaproszenie Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie włoska trupa nowoczesnego cyrku MagdaClan, przedstawi interpretację dramatyczną kryzysów klimatycznych rozgrywających się w różnych zakątkach planety. Artyści i artystki wcielą się w całe populacje doświadczone przez powodzie, topnienie wiecznej zmarzliny w Arktyce, pustynnienie i pożary. A wszystko to w celu zaangażowania publiczności i opowiedzenia o globalnych efektach naszych jednostkowych działań.


UWAGA
Obowiązują BEZPŁATNE wejściówki, które będzie można pobrać online od 9 sierpnia.
Wejściówki online

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE 21 SIERPNIA

PIKNIK KLIMATYCZNY
Podczas pikniku będzie można odwiedzić stoiska Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie i grupy cyrkowej Magdaclan, spotkać się z Fundacją Sztukmistrze, podziwiać akrobatów i akrobatki, zagrać w grę edukacyjną, podpisać petycję na rzecz klimatu, a nawet skorzystać z usług klimatycznego fryzjera!

KLIMATYCZNY SALON FRYZJERSKI
Wspecjalnym „salonie fryzjerskim” będzie można nie tylko zyskać nową fryzurę, ale i nową wiedzę nt. zmian klimatu i tego jaki mamy na nie wpływ. „Klienci i klientki” salonu będą mogli ostrzyc się za darmo, jednocześnie biorąc udział w ciekawej rozmowie zmianach klimatu, nadkonsumpcji będącą jedną z ich przyczyn i migracjach klimatycznych, będących jednym ze skutków.

GRAFFITI Z MCHU
W Lublinie powstanie graffiti z mchu, wykonane naturalną farbą bogatą w zarodniki mchu i składniki odżywcze. Stworzą je artyści i artystki wraz z lokalnymi wolontariuszkami i wolontariuszami w trakcie warsztatów tworzenia murali z mchu. Mieszkańcy zostaną zaproszeni do współtworzenia graffiti i poproszeni, by o nie dbali w ramach symbolicznego aktu poszanowania środowiska i troski o planetę.

PARTNERZY
Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Sztukmistrze, Miasto Lublin, Lublin Europejska Stolica Młodzieży 2023, MOSiR, Arena Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej