W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Wewnętrzna walka w kobiecie"

Spektakl "Wewnętrzna walka w kobiecie"
Data rozpoczęcia 2024-02-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Spektakl liryczno–satyryczny „Walka wewnętrzna w kobiecie” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego. Będzie to opowieść o naturze kobiety, opowiedziana tekstami Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Mariana Załuckiego, Jeremiego Przybory oraz królowej polskiej satyry – Stefanii Grodzieńskiej.

Spektakl zrealizowany jest w konwencji kabaretu literackiego, nawiązującego do najlepszych wzorców polskich teatrzyków satyrycznych z lat 20. i 30. XX wieku. Tematem spektaklu jest skomplikowana i nieodgadniona dla mężczyzn natura kobiet. Historia opowiedziana w dowcipny, ale i refleksyjny sposób. Miłość zamiast wojny, satyra zamiast agresji – to przesłanie spektaklu, który bawi, ale i uczy. Wiersze, piosenki, monologi i skecze najwybitniejszych polskich poetów i prozaików dają gwarancję dobrej zabawy, miło spędzonego czasu oraz wysoki poziom spektaklu.

Wystąpią: Maria Danielak, Beata Lembowicz, Irena Mazur, Sylwia Wiązowska, Dariusz Boruch, Kamil Strużek, Henryk Szuba i Grzegorz Wankiewicz.

O Artystach:
Amatorski Teatr Towarzyski powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno–Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie.
Przez teatr, w ciągu 16 lat jego działalności, przewinęło się już ponad 150 osób w różnym wieku i różnych profesji. Posiadających mniej lub więcej talentu aktorskiego, ale za to bardzo chętnych do działania. Członków teatru oprócz marzeń o scenie łączy miłość do żywego słowa, poprawnej polszczyzny, bogatego stroju i działania w grupie.
Do 2023 roku teatr ma na swym koncie 43 premiery i ponad 260 przedstawień. Realizował sztuki między innymi Owidiusza, Szekspira, Moliera, Aleksandra Fredry, Antoniego Czechowa, Michała Bałuckiego, Zbigniewa Herberta czy Ireneusza Iredyńskiego, adaptacje własne prozy Jarosława Haszka, Melchiora Wańkowicza oraz programy kabaretowe z tekstami Mariana Hemara, Stefanii Grodzieńskiej, Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego oraz Wojciecha Młynarskiego.
Teatr prezentował się w Lublinie i w innych miejscowościach na terenie Polski oraz poza granicami kraju. Uczestniczył w kilku konkursach i przeglądach teatrów amatorskich, zdobywając nagrody i wyróżnienia.