W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Wieczorem
Data rozpoczęcia 2017-05-27
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 50 - 15 zł
Kategoria Spektakl

wiersze/teksty: Józef Czechowicz
wybór wierszy, kompozycje, aranżacja, kierownictwo muzyczne: Włodek Pawlik
wykonawcy: Dorota Miśkiewicz, Janusz Szrom, Łukasz Jemioła, Jan Kondrak, Anna Michałowska, Piotr Selim, Jolka Sip, Natalia Wilk
zespół muzyczny: Włodek Pawlik - fortepian, Cezary Konrad - perkusja, Paweł Pańta - kontrabas, gitara basowa
konsultacja reżyserska: Janusz Opryński
konsultacja scenograficzna: Justyna Łagowska

Odkąd został laureatem nagrody Grammy (2014), jest rozchwytywany na całym świecie, nieustannie koncertując i komponując. Mimo to, Włodek nie zapomina o swojej wierniej publiczności w Lublinie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Wieczorem” to przedsięwzięcie z gatunku koncert – teatr łączące wiersze Józefa Czechowicza, jazzowe interpretacje Włodka Pawlika oraz muzyczne osobowości Doroty Miśkiewicz, Janusza Szroma i artystów lubelskiej sceny muzycznej.

Włodek Pawlik - polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog, laureat Nagrody Grammy w roku 2014 za album “Night in Calisia” nagrany wspólnie z Randy Breckerem. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio - zespołu w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu, m.in.: Randy Brecker, Billy Hart, Richie Cole; współpracuje z amerykańskim zespołem – Western Jazz Quartet. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad 20 albumów („Anhelli”, „Tykocin Jazz Suite”, “Night in Calisia”), szereg dzieł muzyki filmowej („Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, „Rewers” Borysa Lankosza, „Nightwatching” Petera Greenawaya) oraz kompozycji współczesnych. Włodek Pawlik jest laureatem Nagrody Muzycznej „Fryderyk” 2005 za Misterium „Stabat Mater” oraz nagrody TVP Kultura 2006 za album „Anhelli”. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie „Jazzowy Muzyk Roku” przyznawane przez legendarny warszawski Jazz Club Akwarium. 

Włodek Pawlik jest autorem kompozycji i aranżacji, a także wykonawcą spektaklu - koncertu “Wieczorem” wyprodukowanego przez Teatr Stary w Lublinie, co czyni go jednym z najczęstszych bywalców naszej sceny - czy to z “Wieczorem”, czy to z innymi projektami.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej